Ama ünlüler de insan: Jimmy Kimmel Live – Mean Tweets

90’lı yılların sonlarıydı sanırım. Dönemin en popüler öğesi “Gamsız” şarkısı ve sürme çekilmiş gözleriyle ergen kızların gönlüne taht kurmuş olan Doğuş.

doğuş-gamsız

Saçlarımı kestirmek için mahallemizdeki berbere gidiyordum arada. Yine öyle bir günde kuafördeyim; benden 3-4 yaş küçük kalfa ile sohbet ediyoruz. Kız bana Doğuş’a nasıl ulaşabileceğini sordu. O kadar hayran ki Doğuş dediğinde gözleri parlıyor. Kesin ulaşması lazım, ama herhangi bir yol yok gibi. Artık nasıl çaresiz kalmışsa bana soruyor. Yıldıza Ulaşmak dizisini hatırlarsanız Lorena Gaiten’in Eduardo ile tanışma hayallerini bilirsiniz. İşte, onun gibi.

alcanzar-yıldıza-ulaşmak

Bilmiyorum sonra kız Doğuş’a ulaşabildi mi ama ben bu sahneyi hiç unutmadım. Hem insanın birine bu kadar hayran olabilmesini hem de ünlülere ulaşmanın bu kadar zor olabileceğini aklım almamıştı.

Bugün sosyal medyanın özellikle de Twitter’ın en güzel ve ilginç yanı, ulaşmanın çok zor olduğunu düşündüğünüz yıldızlarla aynı ortamda, onlara dilediğiniz zaman ulaşabileceğiniz mesafede, 140 karakter uzağında olmanız. Eğer bu ünlülerin Twitter hesaplarını menajerleri ya da sosyal medya uzmanları takip etmiyorsa, yazdığınız her şeyi kendileri okuyorlar. İyi ya da kötü tivitlerinizi! İyi olanlarında sevinen, kötü olanlarında üzülen ünlülerin duyguları olduğunu anlatmak için Jimmy Kimmel,  2012 Mart ayından beri bir video serisi hazırlıyor. Adı: Celebrities Read Mean Tweets

Şimdiye kadar 5 tanesi yayınlanan bu videolar sosyal medyanın doğru kullanımı konusunda bazı ipuçları da veriyor sanki. :)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.