E-ticaret’te Dijital Fırsatlar

Geçtiğimiz hafta, Armağan beni Urban Station’da düzenleyecekleri E-ticaret’te Dijital Fırsatlar konferansına davet etmişti. Epeydir sektörle bir araya gelmemiştim, seve seve kabul ettim.

Aslında Profaj, her ay dijital fırsatlarla ilgili en az bir etkinlik düzenliyor. Her oturumda katılımcı sayısı maksimum 50 olacak şekilde, bu butik etkinliklerde farklı sektörlerin dijitale nasıl entegre olacakları tartışılıyor. Tam da Google AdWords reklamları nedir, Facebook’ta nasıl reklam verilir öğrenmek isteyenlere, Instagram reklamları gibi Türkiye’de yeni kullanıma açılan dijital reklamlarla ilgili bilgi almak isteyenlere göre.

Işıl Yılmaz Sümer_Eticaret

Armağan Bengi_Profaj

Armağan’ın bölümünden sonra ben de Yalı Spor’un e-ticaret operasyonundan bahsettiğim mini bir sunum yaptım. E-ticarette karşılaştığımız lojistik, stok sorunları, müşteri şikayetleri ve ürün maliyetlerinden dert yanıp avantajları alt alta sıraladık.

Işıl Yılmaz Sümer_e-ticaret3

Deneyimli ve teknik personel istihdamına özellikle değiniyorum. Zira, önümüzdeki 5 yıl içinde şu anki işlerin %35’i olmayacak.

Işıl Yılmaz Sümer_Eticaret_2

E-ticaret Türkiye pazarında, gelişmekte olan ülkelere kıyasla bile daha az ciro kaplıyor. Gidecek çoook uzun bir yolumuz var. Eğitim, daha çok eğitim gerek.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.