Etiket arşivi: dijital kıskançlık

Dijital Mutluluk

Neredeyse tüm hayatımı online olarak geçiriyorum. Metroda, otobüste elimde tablet var. Sabah ofise geçtiğimde ilk işim bilgisayarımı açmak oluyor, öğlen yemek yerken bile sıkılır oldum. Farz-ı misal şarjım bitse, aradan 3-4 saat geçmeden bir garip ruh haline bürünüyorum. Sanki dünya bensiz dönüyormuş gibi. İşin garip tarafı bütün bunlar beni rahatsız etmiyor. Seviyorum böyle olmayı, interneti – iletişimi seviyorum.

Böyle acıklı acıklı anlattığıma bakmayın, elbette benim de reel dünyayla temasım var. Haftasonları dışarı çıkıyorum, ailemle vakit geçiriyorum. Arkadaşlarımla buluşuyorum. :) Mutluyum yani. İkisi de beni sevindiriyor.

dijital mutluluk Okumaya devam et

Dijital Kıskançlık

Her ne kadar kıskançlık ilkel bir duyguymuş gibi görünse de yüzyıllar boyu insanoğlunun bir türlü evrilememiş ve gelişememiş bir parçası. Hatta öyle ki son dönemlerde belki de en çok bu duygu ile gündelik hayatımızı sürdürüyoruz. Her gün tweetlerini okuduğumuz, Facebook’ta fotoğraflarını gördüğümüz, Foursquare’de gittiği yerleri takip ettiğimiz ama aslında hiç tanımadığımız onlarca insanı gizliden gizliye kıskanıyoruz.

Devre uyalım ve buna da yeni bir olguymuş gibi hemen bir isim uyduralım: Dijital Kıskançlık

dijital-kiskanclik

Okumaya devam et