Etiket arşivi: güncel sosyal medya istatistikleri

Türkiye’nin Dijital Verileri // 2016

We’re Social‘ın her yıl hazırladığı ve 500’den fazla slidela 30 ülkenin dijital veri analizi yaptığı aşağıdaki rapor, 2016’da internet sektöründe neler olacağını en iyi istatistikler, grafikler ve verilerle anlatıyor.

Raporda her ülke için en çok kullanılan 10 sosyal medya platformu, cinsiyet ve yaşa bağlı analizlerle Facebook verileri, teknoloji tüketimi de verilmiş. Aynı zamanda sosyal medya ve dijitalde büyüme grafiklerini inceleyebilirsiniz. Gerçek bir dev hizmet.

Raporun tümünden banane yea diyenler için sadece Türkiye verilerine odaklanırsak:

Okumaya devam et

Türkiye için sosyal medya istatistikleri vakti

Sosyal medya uzmanları, dijital pazarlamacılar, marka yöneticileri – kısaca marka, pazarlama ve dijital dünyaya gönül vermiş herkes Türkiye’de internet kullanıcısı sayısı, internet penetrasyonu, Türkiye’de Facebook kullanıcı sayısı gibi rakamlara bayılır. Her dijital pazarlama etkinliğinde bu rakamlardan en az birini herhangi bir sunumda duymazsak kaşınmaya başlarız.

Her geçen gün artan bu rakamların en güncel halini #wearesocial‘ın sunumunda, hem de ölümcül darbe ile buldum. Adamlar 183 sayfalık sunum hazırlamış, siz hiçbir zahmete girmeyin diye bir de bilgisayarınıza kaydedilebilir hali ile Slideshare’de paylaşmışlar. İşte dijital kıskançlıktan nasibini almamış insanlar. Egolar arka cebe beyler, yaslanın ve bu güzelliğin tadını çıkarın!

omg Okumaya devam et