Etiket arşivi: İnternette Kişisel Marka Yaratmak

Dünya sizi Google’ladığında neyi göreceğine karar verin!

İtiraf ediyorum: Arada bir kendimi Google’da arıyorum. Tamam tamam, arada bir değil! Çoğu zaman :/ Hatta Google Alert de kullanıyorum. Adım da bir şey indexlenmiş mi yau? N’olmuş acaba? diye soracağıma en temizi bu tabii. Sosyal medya sürekli gelişiyor, bilgi inanılmaz bir hızla artıyor! Zaman zaman kendimiz hakkında araştırma yapmak kötü bir şey değil! Herkes yapmalı! (Hatta, belki saçmaladığımı düşüneceksiniz ama bence herkes hakkında internette bir yerlerde bir şeyler olmalı. Sizin hakkınızda arama yapanlar size ulaşabilmeli. Ben mesela paranoyak derecesinde Google’da hakkında arama yaptığım kişilerle ya da “şey”lerle ilgili bilgiye ulaşamazsam şüpheleniyorum!

Soyadım ne yazık ki her Türk insanının sahip olduğu bir soyad: YILMAZ. Çok şaşırtıcı! :/

Dolayısıyla -elbette işimle de doğrudan ilgili- ne zaman bir sosyal ağ çıksa hemen isilyilmaz olarak üye oluyorum ya da davetiye istiyorum. Ne yazık bana ki gmail adresinde hızlı davranamadım o yüzden “isilyilmz [at] gmail.com” bana kaldı. :/

Bir de severek kullandığım online kimlik kartlarım var. Bunlardan biri de Google’ın 2 sene önce yayına aldığı Google profiller uygulaması. Sosyal ağlarımı bir araya topluyor, kendim hakkında ufak bilgiler yazabiliyor(d)um. Ne yalan söyleyeyim 02 Mart’a kadar bu sistem çok avantajlı değildi.

Okumaya devam et