Etiket arşivi: sosyal medyada markalar

Markaların Facebook Davranışları Üzerine

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Facebook, kullanıcıların markalarla ilgili gelişmeleri en aktif şekilde takip edebildikleri sosyal ağ sitesi. Bunun en büyük sebebi kullanıcı sayısının her geçen gün hızla artması. Talep fazla oldukça markalar da kendi stratejilerini en iyiye entegre edecek şekilde geliştiriyorlar. Tabii Facebook’ta. Bundan 3-4 sene önceki tasarımla ve algoritmayla uzaktan yakından alakası olmayan bir sistemle karşı karşıyayız.

Kullanıcıların ana sayfalarında ya da bir başka deyişle haber akışlarında görünür olabilmek için, biz sosyal medyacıların denemediği numara, atmadığı takla kalmadı. Reklam veriyoruz, “BEĞEN” diye bağırıyoruz. Facebook’un köklü değişiklerini takip etmeye devam ediyoruz.

 beğen2

Okumaya devam et

Sosyal Medya Vaka Analizi: Çiçeksepeti.com

Her saniyem şu beyaz ekranın önünde geçtiği için sosyal medyada yaşanan birçok krize, iyi yönetilemeyen marka hikayelerine şahit oluyorum ama genelde başarısızlık hikayelerine blogumda yer vermekten çok hoşlanmam. Bunun belli başlı nedenleri var, çoğu da duygusal. İnsanları kırmaktan hoşlanmıyorum. İşim gereği başarısızlık hikayelerini sunumlarda vs. anlatıyorum evet,  ama söz uçar yazı kalır derler, yazmak istemiyorum işte. :)

Bugün başıma çok ilginç bir şey geldi. Biliyorsunuz, bugün Öğretmenler Günü. Anneme bir jest yapmak istedim. Senelerdir bizi yetiştirmek için didindi, elinden gelen her şeyi yaptı ama her şeyin ötesinde dünyanın en kutsal mesleği olan öğretmenliği icra etti. Şimdi emekli oldu ama o benim için hala en sevgili öğretmenim.

nigar-yilmaz Okumaya devam et