Şu Hayatta Beni Sinir Eden Durumlar

Sabaha karşı uyudum uzun zamandan sonra ilk defa. Dün gece kendimce çok komiktim, çok güldüm çok eğlendim ama sabah uyandığımda gözlerimin kenarlarında hafif kurumuş yaşlar vardı. İşte nemli nemli, ağlamışım rüyamda resmen. Bazı sabahlar nedenini anlamadığım bir şekilde huysuz oluyorum. Sadece kendimle olmak istiyorum, sevdiğim şeyleri yapıp toparlanmak istiyorum. Anlamsız bir mutsuzluk kısır döngünün içinde, hiçlikle boğuşuyorum ve sonra etrafımdaki her şeye uyuz olmaya başlıyorum.

Örneğin,

Uykuyla uyanma arasındaki eşikte duyduğum sesler: Ellahımmm!!! Herhangi bir araç sesi, gevrekçi çığlığı ya da canım annemin (evdeyse eğer) kahvaltı hazırlarken istemeden çıkardığı tabak, çatal şıngırtısı.. O an içimdeki canavarı kontrol edemiyorum ve işte o an bir Devil olup gözlerimden ateşler saça saça uyanıyorum. Suratımı büzüştürüyorum, gözlerimi kısıyorum ve yataktan kalkıp homurdana homurdana tuvalete gidiyorum.

Uykuyla uyanma arasındaki eşikte burnuma gelen kokular: Diyelim evde biri sigara içiyor ben daha uyurken. Ellaaahım!!! İşte o an dünya üzerinde var olan en tatsız en mutsuz insan ben oluveriyorum. O sigara kokusu, hani çizgi filmlerde olur ya böyle bi yemek kokusunun dumanı süzülerek aç bir kedinin burnundan içeri girer ya da böyle parmak olup dürter o kediyi.. İşte beni de öyle dürtüyor ki ben dürtülmekten hiiiiç hoşlanmam. O sigara kokusu benim burnuma girdiği an, insanlıktan çıkıyorum. Kafamda dönen görüntüye göre, o sigara paketindeki sigaralar tek tek kırılıyor ya da pencereden aşağı atılıyor tarafımdan. Sonra ben homurdana homurdana kalkıp tuvalete gidiyorum.

Uyandıktan sonra tuvalette gördüklerim: Tuvalet kağıdı denen illet benim baş düşmanım. Diyelim ki evde birileri var, benden başka. Arkadaşlarım olur, ailem olur. Zaten eğer uyuzsam o sabah uyandığımda, evde kimseyi görmek istemiyorum. Bir de üstüne benden önce tuvalete girip de tuvalet kağıdını bitiren biri oldu muydu demeyin sinirime. Madem tuvalet kağıdını bitirdin, çöpünü neden atmıyorsun abicim çöp kutusuna? Boş rulo kağıdı neden alakasız bi yerde duruyor? Nedeeeeen?

Ani Hareketler: İşte yine uykuyla uyanma arasındaki eşikte, gördüğüm kötü rüya var diyelim. Ve babam ya da başka biri gelip beni uyandırmak istiyor. O sırada parmaklarıyla yüzüme falan dokunmak istiyorsa yapmasın. Yapmasın! Çok sinirleniyorum. ühühüh. Sonra da kızgın kızgın uyanıyorum. Bana da yazık! Yazık bana!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.