Ted’le 21 Gün Deneyi

Ted’le 21 gün” deneyimde bugün onuncu (10) günümdeyim. Bu deney benim için, 14 Haziran TedX Alsancak öncesi çok iyi bir alıştırma oluyor. Ted konuşmaları nasıl olur, hangi konularda konuşulmalıdır gibi sorulara cevap buluyorum. Umarım 14 Haziran’da beni izleyenlere iyi bir deneyim yaşatabilirim, kimse de sıkılmaz.

Ted’le 21 gün deneyi nedir?

TED videolarına aşina mısınız bilmiyorum ama buraya kadar merak edip geldiyseniz biraz bilginiz ve ilginiz var diye tahmin ederek direkt konuya giriyorum. Ted.com‘dan ulaşabileceğiniz videolardan 21 gün boyunca her gün birini izliyor, sonra bu videonun sizde uyandırdıkları ile ilgili bir yazı yazıyorsunuz. Yazdığınız yazıları video linki ve isminiz ile birlikte tedle21gun@gmail.com adresine iletiyorsunuz. Yazınız ted’le 21 gün’ün web sitesinde yer alıyor, hem siz öğreniyorsunuz hem de sizi okuyanlar.

Slide1

26 Şubat’ta başlayan projeye bugüne kadar(10 Mart) 60 kişi katıldı. Yüzlerce insana ilham verdi, farklı ortamlardan tanıdığım insanlar #tedle21gun projesi nedir diye bana sormaya başladılar. Böyle güzel bir deneyin parçası olmak çok güzel. Siz de gelsenize?

Ted’le 21 Gün Deneyi” üzerine 2 düşünce

  1. Dilek Çetin

    Kendimle ilgili arayışlar- sorgulamalar içindeyken, “evet bu galiba” dediğim bir projeyle tanıştırdın, teşekkürler !

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.